Sakarya'da kurbanlıklar tükenmek üzere

Okunma: 407
Güncel 31 Temmuz 2019 16:26
Videoyu Aç Sakarya'da kurbanlıklar tükenmek üzere
A
a

Sakarya'da bayrama az bir zaman a kala hayvan üreticilerinin elindeki kurbanlıkların tükenmek üzere olduğunu söyleyen satıcılar , bu yıl talebin çok fazla olduğunu ve ellerinde hayvan kalmadığını söyledi.

Daha bayrama bir hafta olmasına rağmen ellerinde kurbanlık hayvanların az kaldığını belirten  kurban satıcısı Olcay Balta  şöyle konuştu: “Satışlarımız çok güzel hayvan kalmadı. Bitirmek üzere olduğumuz için  memnunuz. Erken bitirdik gib. Talep çok vardı. Satışlar baya iyi. Ahırımızda  bir şey kalmadı. En fazla ikişer tane, üçer tane kaldı. bugün büyük ihtimalle o da biter. Daha bayrama çok var ama hayvan kalmadı. Adamlar istiyorlar biz de bulamıyoruz. Bu sefer kimileri küçük başa kayıyor. Büyük baş çok az kaldı. Bitti diyebiliyoruz.”
Hisse satışlarının ise 1800 lira olduğunu belirten Balta '' Hisseye giren vatandaşlara ise yaklaşık 40 kg et düşüyor. Allah herkesin kurbanını kabul etsin. İnşallah herkes elindeki malları bitirir. Kurbanlık almak isteyenler acele etsinler karaborsaya düşebilir ''dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayınzı Kim ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat