Murat Kefli ''Seyran Deresini Islah edeceğiz''

Okunma: 209
Güncel 6 Eylül 2019 20:16
Videoyu Aç Murat Kefli ''Seyran Deresini Islah edeceğiz''
A
a

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ilçe halkına her yağış sonrası taşkınların meydana geldiği seyran deresinin ıslah edileceği müjdesini verdi.

Sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayan Başkan Murat Kefli şunları bahsetti ;

Sözlerimizi tutacağız.

Bizlere oy versin vermesin herkesin başkanı olacağız. Halkımıza verdiğimiz sözler hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Şimdi bu sözleri yerine getirme zamanı. Allah yâr ve yardımcımız olsun..

Dereyi Islah edeceğiz

İlçemizin en önemli sorunlarından bir tanesi olan , ilçemizin tam ortasından geçen ve aşırı sağnak yağışların sonrasında taşkınların meydana geldiği Seyran Deresinde ıslah çalışmalarına önümüzdeki zamanda başlayacağız. Çalışmaların başlaması için bir buçuk milyon ödeneğin gelmesini bekliyoruz, gelen paranın yediyüz elli bin lirası hibe olurken diğer yarısıda geri ödemeli olacaktır. Aldığımız ve ödüyeceğimiz her kuruşun hesabını şeffaf şekilde halkımızla paylaşacağız.

Sorun ortadan kalkacak

Dere ıslahı ilçe girişinden merkeze doğru başlayacak olup, bazı yerlerde genişlik 13 metreyi bulacaktır. V şeklinde genişleyecek derenin etrafınıda güzelleştireceğiz. Islah çalışmaları yapılırken mevcut taş duvarlardanda faydalacağız.Derenin ıslahı bittiğinde kötü koku ve görüntü kalmayacak, yaşanan dere taşkınları tarihe karışmış olacak '' dedi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayınzı Kim ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat