Kaynarca Üniversitesine öğrenci yurdu ve yeni iki tane bölüm müjdesi

Okunma: 1796
Güncel 17 Temmuz 2019 13:15
Videoyu Aç Kaynarca Üniversitesine öğrenci yurdu ve yeni iki tane bölüm müjdesi
A
a

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ve İşadamı Seyfettin Selim Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne (SUBÜ) ziyaret gerçekleştirdi.

 

SUBÜ Rektörlüğü'nde Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık'la bir araya gelen Başkan Murat Kefli ve İşadamı Seyfettin Selim ,Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Nafi Filiz ve Kaynarca Belediye Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu ileriki dönemde yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Kaynarcalı İşadamı ve Kırkpınar Yağlı Güreş Ağası Seyfettin Selim, Kaynarca'da eğitim gören öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını da karşılayacak özellikte bir yurt yapacağını ayrıca üniversiteye destek vermeye devam edeceğini belirtti.

Başkan Murat Kefli '' Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü , Kaynarca MYO 'ya ise Bilgisayar Teknolojileri bölümüne bağlı Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği bölümü olmaz üzere iki bölüm açılması uygun görülmüştür. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. İşadamımız Seyfettin Selim beye verdiği desteklerden dolayı ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum''dedi.

Rektör Mehmet Sarıbıyık da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında Seyfettin Selim'in bir eğitim gönüllüsü ve Sakarya için bir değer olduğunu belirterek üniversiteye verdiği ve verecekleri destekten dolayı Selim'e teşekkür etti. Ziyarette ayrıca yerel yönetimlerle işbirliğine de vurgu yapılarak, ortak çalışmaların devam edileceği belirtildi.

Yapılması düşünülen yurdun üniversite bünyesine verileceği , onlarında KYK na devredeceği öğrenilirken, açılan yeni bölümlere ise öğrenci alımlarına bir sene sonra başlanacağı bu seneki sezona yetişmediği bilgisi alındı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayınzı Kim ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat