Başkan Kefli'den Kaynarca'ya Mezbahane ve Hayvan Pazarı müjdesi

Okunma: 1155
Güncel 4 Temmuz 2019 15:11
Videoyu Aç Başkan Kefli'den Kaynarca'ya Mezbahane ve Hayvan Pazarı müjdesi
A
a

Sakarya Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarla yaptığı toplantı sonucunda yarım kalan Mezbahane'nin tamamlanması ve ilçeye hayvan pazarı kurulması kararı alındı.

Kaynarca Belediye Toplantı Salonunda yapılan toplantıya gectiğimiz dönemde yapılmaya başlanan ve yarım kalan ilçe mezbahanesinin geleceği konuşuldu.

Toplantıda sivil toplum kuruluşları yöneticileri, hayvan celepleri, üreticiler ve vatandaşlar söz alarak fikirlerini söylediler.

Başkan Murat Kefli yaptığı konuşmada '' Arkadaşlar sizleri buraya mezbahanenin geleceğini konuşmak için davet ettik. Bizler Belediye olarak mezbahanenin geriye kalan işlerini halledip burayı hizmete acacagız , istedik ki mezbahanenin çalışması ve sürdürebilir olması için herkesin katkıda bulunmasını bekledik. Burayı bizden isteyen şirketlerde oldu fakat bizler bunu kabul etmedik, çünkü bu sefer ilçe halkının faydalanması güç olacaktı. Bölgemizde hayvancılık diğer ilçelere göre daha ilerde , seçim döneminde üreticiyi destekleyeceğimizi her defasında söylemiştik ve şimdi sözlerimizi tutma zamanı geldi. Bugün burada mezbahaneyi konuşmak için toplanmıştık fakat sizlerin talebi olan hayvan pazarının yakın zamanda kurulması için elimden geleni yapacağım''dedi.

Toplantıda Belediye tarafından ilçe mezbahanesinin yarım kalan işlerinin en yakın zamanda biritilerek faliyete geçirilmesi ve hayvan pazarı kurulması için neler gerektiğini araştırmak için dört kişilik komisyon kurulması kararları alındı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayınzı Kim ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat