Başkan Kefli:"Engellerin Ortadan Kalktığı Bir Kaynarca İçin Çalışacağız"

Okunma: 288
Güncel 11 Mayıs 2019 13:39
Videoyu Aç Başkan Kefli:"Engellerin Ortadan Kalktığı Bir Kaynarca İçin Çalışacağız"
A
a

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, yapacakları çalışmalarla Kaynarca’da engelleri ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli,her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, engellilerin sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunların tüm insanlığın sorunu olduğuna dikkat çeken Başkan Kefli, Kaynarca Belediyesi olarak yapacakları çalışmalarla Kaynarca’da engelleri ortadan kaldıracaklarını müjdeledi.

Engelli bireylerin daha rahat bir şekilde yaşamalarına ortam hazırlamanın, üretici olarak topluma kazandırılmalarının belediyelerin en önemli sorumluluklarından bir tanesi olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kefli, “Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz birer parçasıdır. AK Parti hükümetimiz dönemlerinde sağlık, eğitim, evde bakım hizmetleri ve istihdam gibi birçok anlamda ciddi avantajlar sağlanan engelli vatandaşlarımıza Kaynarca Belediyesi olarak biz de hak ettikleri hizmetleri sunmayı amaçlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın her türlü alanda ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik düzeylerini artırmak sadece bizim değil, aslında tüm toplumun görevidir. Bugün engelli vatandaşlarımızın daha rahat koşullarda yaşaması, hayat kalitelerinin artırılması konusunda yapacak olduğumuz her çalışmanın kendimiz, ailemiz, yakınlarımız içinde bir yatırım olduğunu unutmamak gerekir. Unutmayalım ki her sağlıklı birey birer engelli adayıdır. Bu anlamlı günde tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, ömür boyu mutlu bir yaşam dilerim” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayınzı Kim ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat